Sleva

Tyrkysový náhrdelník TIAL

Napište první recenzi tohoto produktu

558 Kč

Dostupnost: Skladem

558 Kč

Za tento produkt získáte 28 věrnostních bodů. 28 bodů = 28 Kč.

Close

TIAL je náhrdelník z umělého tyrkysu. Náhrdelník je zajímavý svou výraznou a poněkud zvláštní barvou. Věděli jste, že některé kultury nerozlišují zelenou a modrou barvu. Možná proto, že nosí obdobné náhrdelníky :-). Barva je skutečně vnímána u tohoto náhrdelníku velmi individuálně. Náš tým se přiklání k názoru, že je barva velmi blízko k zelené :-). 

Materiál: Umělý tyrkys
Barva: Tyrkysová
Velikost Kamenů: cca 8 x 5 a 10 x 14 mm
Délka náhrdelníku : cca 45 cm
Kód zboží: 016-00072
Dodání: do 2 pracovních dnů
Cena dopravy: zobrazit
Close

Česká republika

Při nákupu nad 800 Kč zdarma!

Osobní odběr Praha 0 Kč
Zásilkovna 79 Kč
PPL 99 Kč
Česká Pošta 149 Kč

Slovensko

Při nákupu nad 50 € zdarma!

Zásilkovna 5 €
PPL 7 €
zjistit více
 

Materiál

Tyrkys, výroba umělého tyrkysu 

Tyrkys je polodrahokam, druhotný minerál vznikající hydrotermální přeměnou. Jeho cena je cca 40 – 80.000 Kč za kilogram v závislosti na kvalitě a barvě. Umělý tyrkys je zpracováván formou barvení hornin (např. Tyrkenit) a přidáváním organických lepidel (čímž vzniká typická struktura). Vše je následně pečlivě lisováno a leštěno. Díky tomuto postupu si můžete užívat krásy tyrkysu za přijatelnou cenu. Výsledek je tak kvalitní, že je na první pohled k nerozeznání. I proto je většinou umělý tyrkys v obchodech nabízen jako tyrkys pravý. Hlavní zaujetí pro tyrkys vychází z modré barvy tohoto kamene. Tyrkysová (modro-zelená) barva je jedna z nejoblíbenějších barev ve světě módy a šperků.

Péče o šperk

Zásady a doporučení

Vždy se snažte vyhýbat kontaktu šperku s kosmetikou, parfémem a lakem na vlasy. Zvláště se také vyhýbejte ošetření pomocí chemikálií nebo rozpouštědel. Každý šperk po sundání otřete čistým měkkým hadříkem, abyste odstranili mastnotu a pot. Šperky vždy skladujte oddělené na textilním podkladu, aby se zabránilo poškrábání. Nenoste šperky, když děláte fyzické práce (úklid, cvičení, atd.). Zabraňte styku s vodou. Jednoduše se o každý šperk starejte, jako o rodinné dědictví. :-)

Recenze

Věrnostní program