Sleva

Náramek z korálu IBA

Napište první recenzi tohoto produktu

389 Kč

Dostupnost: Skladem

389 Kč

Za tento produkt získáte 20 věrnostních bodů. 20 bodů = 20 Kč.

Close

Elastický náramek z přírodního červeného korálu. Vnitřní průměr náramků se může výrazně lišit (5,5 - 7,5 cm). Stejně tak se liší jednotlivé kusy korálů. Průměrný kus je široký cca 6 mm a vysoký cca až 25 - 40 mm. Na světě nenajde dva stejné kusy tohoto náramku. Pokud si chcete být jistí a nekupovat zajíce v pytli, nechte nám vzkaz v poznámce objednávky. Přejte si menší, větší, decentnější nebo robustnější kousek :). 


Veškeré zboží je přírodního charakteru a tudíž nelze zaručit absolutní symetričnost, barevnost a mozaiku. Ze stejného důvodu jsou veškeré uvedené fotografie pouze ilustrativní.

Materiál: Červený korál
Barva: Červená
Délka náramku: cca 20,0 cm
Kód zboží: 013-00050
Dodání: do 2 pracovních dnů
Certifikat o pravosti: zobrazit
Cena dopravy: zobrazit
Close

Česká republika

Při nákupu nad 800 Kč zdarma!

Osobní odběr Praha 0 Kč
Zásilkovna 79 Kč
PPL 99 Kč
Česká Pošta 149 Kč

Slovensko

Při nákupu nad 50 € zdarma!

Zásilkovna 5 €
PPL 7 €
zjistit více
 

Materiál

Korál 

Korál červený (lat. Corallium rubrum) patří do třídy tzv. "květinových živočichů". Má pevnou vápenitou kostru, která je tvořena jehlicemi. Tyto jehlice splývají v kompaktní masu. Jako suroviny pro výrobu šperků se používají již od starověku. Červený korál je sloužen z mnoha inkluzí (cizí hmotou). To umocňuje originalitu a jedinečnost každého "kamene". Je to charakteristická vlastnost červeného korálu a rozhodně není považována za vadu na kráse, ba naopak! Neexistují na světě dva stejné šperky z červeného korálu. Doposud je známo na 6000 druhů korálů, z nichž nejoblíbenější je právě červený korál, který byl odjakživa podle tradice silným ochranným kamenem. Zároveň je symbolem lásky, odolnosti, ale i mateřství.

Péče o šperk

Zásady a doporučení

Vždy se snažte vyhýbat kontaktu šperku s kosmetikou, parfémem a lakem na vlasy. Zvláště se také vyhýbejte ošetření pomocí chemikálií nebo rozpouštědel. Každý šperk po sundání otřete čistým měkkým hadříkem, abyste odstranili mastnotu a pot. Šperky vždy skladujte oddělené na textilním podkladu, aby se zabránilo poškrábání. Nenoste šperky, když děláte fyzické práce (úklid, cvičení, atd.). Zabraňte styku s vodou. Jednoduše se o každý šperk starejte, jako o rodinné dědictví. :-)

Recenze

Věrnostní program