Sleva

Perlový náramek PANORIN

Napište první recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 636 Kč

Special Price 509 Kč

Dostupnost: Skladem

Běžná cena: 636 Kč

Special Price 509 Kč

Za tento produkt získáte 26 věrnostních bodů. 26 bodů = 26 Kč.

Close

Okouzlující perlový náramek PANORIN je možná jeden z nejkrásnějších náramků v naší nabídce vůbec. Sladkovodní tmavě modrá (černá) perla je decentní a přesto svou elegancí upoutá pozornost okolí. Náramek PANORIN Vám rozdhodně můžeme jen a jendoporučit. Je opravdu krásný a skvělý i jako dárek, který potěší každou dívku i dámu :-).

Materiál: Sladkovodní perla
Barva: Černá
Velikost perly: cca 8 mm
Počet perel: cca 28 ks
Délka náramku: cca 18,5 cm
Kód zboží: 012-00009
Dodání: do 2 pracovních dnů
Certifikat o pravosti: zobrazit
Cena dopravy: zobrazit
Close

Česká republika

Při nákupu nad 800 Kč zdarma!

Osobní odběr Praha 0 Kč
Zásilkovna 79 Kč
PPL 99 Kč
Česká Pošta 149 Kč

Slovensko

Při nákupu nad 50 € zdarma!

Zásilkovna 5 €
PPL 7 €
zjistit více
 

Materiál

Perla, symbol elegance 

Sladkovodní perly (Freshwater Pearls) jsou jednoznačným symbolem elegance. Říká se, že svůj perlový šperk by měla vlastnit každá žena. Nejkrásnější nehoda přírody vzniká tak, že se do ústřice dostane cizí předmět - např. zrnko písku. Na to ústřice reaguje tím, že začne vylučovat perleť, která začne zrnko pomalu obalovat. V jedné ústřici může růst současně pouze jedna perla, proto jsou přírodní perly velmi vzácné a lze je koupit především na aukcích. Sladkovodní perly jsou produkovány perlorodkou říční. Většina v současnosti prodávaných perel pochází z chovů. Perly vznikají stejně jako perly v přírodě. Rozdíl je pouze v tom, že cizí tělísko je do ústřic vpraveno úmyslně. A v jedné perlorodce může růst až 20 perel najednou. Doba tvoření a zrání perly je obvykle 3-5 let. Sladkovodní perly jsou nesmírně populární, neboť jsou velmi kvalitní a přitom cenově dostupné. Jejich neopakovatelné kouzlo je zapříčiněno tím, že odrážejí světlo a díky tomu hrají doslova všemi barvami. Perly jsou symbolem čistoty a duchovní cesty.

Péče o šperk

Jak se k perlám chovat, aby zůstaly stále lesklé?

Je to jednoduché! Perly odnímají vlhkost z kůže, proto nosíte-li často své perly, udržují si svůj přirozený lesk. Pokud chcete perly očistit, nejlépe je použít pouze vlhký hadřík. Perlám naopak bere lesk parfémování, lak na vlasy i kontakt s kosmetikou. Proto by se perly měly nosit až půl hodiny po nalíčení. Perlám škodí také kontakt s jinými šperky (zlatými, či stříbrnými řetízky), které perly mohou poškrábat. Dále pro perly nejsou vhodné příliš vysoké teploty. Pokud si své perly budete správně hýčkat, mnohonásobně Vám to vrátí a rozzáří Vás jako nejcennější šperk světa.

Recenze

Věrnostní program